- Аби уникнути зайвих пошкоджень та подряпин, краще очищати його порохотягом з м’якою шваброю, ганчірками, а не більш жорсткими засобами для прибирання. Мочалки із «агресивною» поверхнею – далеко не найкращий варіант.
- Ламінат не любить води. Звісно, є види, які не бояться вологи, їх можна класти навіть у ванній кімнаті. Але більшість інших сортів не надто дружньо ставляться до води: залишки вологи негативно впливають термін експлуатації. Під дією води верхній шар ламінату може набухати, деформуватись. Тому прибирати його слід не мокрою, а вологою ганчіркою. Ідеальний варіант – після вологого прибирання витерти ще сухою ганчіркою.
- Як вже зазначали, таке покриття підлоги не потребує полірування, до того ж від нього поверхня ламінату стає надто слизькою. Тому можете зітхнути з полегшенням і викреслити цей пункт зі списку своїх справ.
- Перед вхідними дверима квартири варто постелити килимок. Він – добрий друг ламінату, адже на ньому залишатиметься основна частина піску та бруду, принесеного на взутті з двору. Якщо ж пісок потрапляє на підлогу, то виконує там функцію наждачного паперу: потихенько робить подряпини.
- Любите кімнатні квіти? Але не варто ставити їх на саму підлогу, краще використати для цього спеціальні підставки. Так вбережете підлогу від зайвої вологи.
- Взуття на підборах та ламінат – не найкраще поєднання. Тому щоб не пошкодити верхній шар підлоги, краще при можливості не ходити по ньому на каблуках. Також рекомендуємо наклеїти спеціальні накладки на низ модульних меблів або принаймні на найгостріші елементи, які можуть залишити подряпини.
- Для вологого прибирання краще взяти просту теплу воду або ж спеціальні засоби, які рекомендує компанія-виробник ламінату. А от різні мильні розчини, відбілю вальні рідини роз’їдають верхній шар, забирають блиск, а відтак – зовсім недоречні.
Як бачите, абсолютно нічого складного та витратного. Проте такі прості правила та рекомендації допоможуть значно продовжити життя ламінату у вашому домі.