- Якісна підкладка є обов’язковою. Вона виконує чимало функцій, одна з них – захист ламінату від бетонної підлоги, а відтак, і від тертя об неї, і від її вологості. Тому не забудьте подбати про цей захисний шар, на який кладуть ламіноване покриття.
- Добротний герметик – в поміч. Цей водовідштовхувальний засіб не є обов’язковим при укладанні ламінованої підлоги, звісно, можна обійтись і без нього, проте його застосування буде лише корисним. Ним обробляють стики між панелями – місце, яке найбільше боїться вологи, бруду й води. Тому щоб вберегти підлогу від утворення щілин, розбухання після довготривалого контакту з водою, варто скористатись герметиком.
- Правильне прибирання. Протирайте таку підлогу вологою, а не мокрою ганчіркою. Краще користуватись ганчіркам, порохотягом, які не є жорсткими, тому не пошкодять, не залишать подряпин.
- Килимок при вхідних дверях – один з помічників. Просто постеливши килимок, вбережете підлогу від зайвого піску та бруду, котрі не найкраще впливають на вигляд ламінату.
- Вхід у взутті на підборах - заборонений. Загалом взуття, а на каблуках тим паче, може пошкодити верхній шар підлоги, тому краще відразу роззуватись або ж ходити вдома в м’яких тапочках.
- Підготуйте підкладки для меблів. Якщо не маєте сили чи бажання робити це абсолютно для всіх меблів, тоді подбайте хоча б про ті, що найвірогідніше можуть пошкодити підлогу, мають гострі закінчення: ніжки столів, крісел та ліжок.
- Для кімнатних квітів – особливе місце. Їх не варто ставити безпосередньо на ламінат, адже тоді частий контакт з водою забезпечений. Якщо бажаєте вберегти підлогу від можливого розбухання, покладіть вазони на спеціальні підставки.
Як бачите, ці рекомендації – дуже прості, і дотримання їх не забере багато часу та зусиль. А в результаті ж ви вбережете ламіновану підлогу від пошкоджень, продовжите її термін експлуатації.