Ламінована підлога проста в установці, проста в обслуговуванні і має приголомшливу стійкість до плям і зносу. На якість ламінату найбільше впливають три складових – плита основи, ламіноване покриття і замок. За якістю зовнішнього покриття ламінат ділиться на кілька класів, що позначають в першу чергу його зносостійкість. Слід пам’ятати, що ламінат 33-го класу для дому – це зайва трата грошей і обмеженість дизайнерських рішень, тому найвигіднішим вкладенням у цьому випадку вважається 32 клас. Ламінат 31-го класу найкраще підійде для спалень, ламінат 32-го класу абсолютно достатньо для всіх інших приміщень будинку, хоча і в офісних приміщеннях він пролежить не менше ніж 10 років.
Як правило увесь ламінат забезпечує однаковий рівень опору до вм’ятин. Проте, більш товстий ламінат краще протистоїть вигину, тому його беруть в приміщення з не рівною основою. Оптимальною, зокрема для домашніх приміщень, вважається товщина 8мм.
Як вже згадувалося, 32-й клас має найширший асортимент декорів при виборі якого варто звертати на такі моменти як колір рами вікна і дверей, колір меблів. Останнім часом склалася думка, що якщо колір підлоги і дверей однаковий, то це ознака несмаку, тому краще якщо вони контрастують.
Видів з'єднання ламінату існує безліч, але всі їх можна розділити на дві великі групи: Lock і Click. Перший – традиційний, зарекомендував себе як найдоступніший і найдешевший, проте вимагає професійного майстра для вкладання. Другий – відносно не дорогий, новий на ринку, простий як в укладці, так і в демонтажі, що дає змогу замінити пошкоджену панель в разі необхідності. Проте, не важливо який тип замка Ви обрали, для захисту стиків від вологи,краще обробити з’єднання герметиком, тоді таке покриття прослужить довше.