- Нерівна основа
Ламінат дуже вимогливий до основи, тому його слід класти лише на ідеально рівну поверхню, без ніяких заглибин та ям. Так ви вбережете себе від неприємних звуків підлоги під час ходіння, зекономите свої сили та час. Коли ламіноване покриття поскрипує лише в окремих одиничних місцях, значить, там є заглибини. І якщо бажаєте виправити цей недолік, прийдеться в цій частині розбирати підлогу позбуватись ямок. Невтішні новини, якщо він поскрипує по всьому периметру кімнати щоразу в інших місцях: таких ям є чимало, тому прийдеться або ж звикнути до скрипу, або демонтувати покриття, виправити недоліки і наново покласти панелі. На щастя, з ламінатом це реально, але ж часу і зусиль прийдеться витратити чимало. Тому рекомендуємо перед укладанням ламінованого покриття добре пересвідчитись, чи рівною є основа.
- Надто вузька щілина між підлогою та стіною
Це можу бути ще однією причиною скрипіння підлоги. Тому при укладанні ламінату, слід пам’ятати, що між ним та стіною повинна бути щілина, розміром від 7 мм і більше. Тоді покриття може розходитись і займати необхідне положення, завдяки чому у замках не буде надмірного тиску. Так вбережете себе від можливих неприємних звуків. Цікаво, що у великих просторих приміщеннях ця щілина може досягати навіть 2-3 см. Якщо при укладанні не врахували цей нюанс і з часом панелі почали тиснути на плінтуси та стіни, створюючи досить голосний звук, тоді прийдеться трохи зменшити ширину чи довжину крайніх дощок.
- Надмірно товста підкладка
Згадуючи перший пункт (нерівну основу), може виникнути думка: «Навіщо бетонувати ямки чи закривати їх картоном? Краще просто купити підкладку більшої товщини і проблема вирішена: основа рівна». А от ні. Насправді, підкладка має бути тоненькою, надто товста підстилка на нерівній бетонній підлозі лише загострює ситуацію.
- Пилюка та пісок
Як не дивно, при укладанні ламінату незамінним помічником може бути порохотяг. Він допоможе ідеально очистити й основу, і підкладку, і самі панелі від пилюки та піску. Це необхідно, бо при попаданні піску в замки – неприємне поскрипування гарантоване. Але пісок страшний не лише цим: з часом він може пошкодити замки. Тому пам’ятаймо про чистоту і не ускладнюймо собі життя.
- Неякісний матеріал
Ще однією причиною скрипіння підлоги може бути дуже неякісний ламінат. Інколи він здатен підкидати такі «сюрпризи», навіть якщо бетонна основа ідеально рівна, щілина між стіною і панелями є, від піску і пилюки не залишилось і сліду. Тоді прийдеться просто звикнути до цього звуку й не звертати на нього уваги або ж купляти інше ламіноване покриття.
Це найпопулярніші причини, чому може скрипіти підлога. Також зауважимо, що ламінат такими звуками може реагувати на зміну вологості. Рекомендовано перед укладанням потримати його хоча б три доби в приміщенні, яке стане його постійною домівкою. Так дошки звикнуть до мікроклімату, тому більша вірогідність, що вони служитимуть довго й тихо.
Радимо взяти до уваги всі ці підказки, відразу ж створити правильні умови, аби згодом довго тішитись якісною, красивою та тихою підлогою.